Megosztás
 

 ԅ Katniss Everdeen -

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Annie Cresta
Hello darling, my name is
Annie Cresta
I'm from district 4.

♢ Hozzászólások száma : 19
♢ Regisztráció : 2014. Nov. 16.
♢ Tartózkodási hely : ◔ district 4
♢ Foglalkozás : ◔ fishing

ԅ Katniss Everdeen - Empty
TémanyitásTárgy: Re: ԅ Katniss Everdeen -   ԅ Katniss Everdeen - EmptyCsüt. Dec. 18, 2014 4:52 pm

Elfogadva!

Gratulálok! A lapodhoz és az elfogadáshoz is, mert örömmel jelentem ki, hogy birtokolod az egyik kedvenc női karakterem. Az írásodban remekül visszakaptam Katniss személyiségét és lezser, mégis nagyon szimpatikus jellemvonásait. Egy igazi műremeket olvashattam, amit nagyon köszönök, hiszen csodás fogalmazásmódod, a bő leírások és a legfinomabb érzelmek bemutatása is példásan volt bemutatva. Irány a játéktér és kívánom, hogy érezd jól magad itt. Smile Én biztosan követni fogom az utadat, kedves Lángra Lobbant Lány! Very Happy
foglaló

Vissza az elejére Go down
szöveg szöveg

Katniss Everdeen
Hello darling, my name is
Katniss Everdeen
I'm from district 12.

♢ Hozzászólások száma : 2
♢ Regisztráció : 2014. Dec. 15.
♢ Foglalkozás : ԅ Mockingjay.

ԅ Katniss Everdeen - Empty
TémanyitásTárgy: ԅ Katniss Everdeen -   ԅ Katniss Everdeen - EmptySzer. Dec. 17, 2014 9:53 am

Katniss Everdeen







Avataralany:


Jennifer Lawrence

Származás:


12. körzet

Kor:


18

Lakhely:


12. körzet

Multik:


------------


♢ This is me... ♢


- Katniss Everdeen vagyok, a Tizenkettedik körzetből. A Hetvennegyedik Éhezők Viadalának egyik győztese. -
Lényegében ez vagyokÉn.
Átlagos külsejű, hosszú barna hajam befonva hordom, szürke szemem és sápadt bőröm van. Nem vagyok túl magas, de nem is vagyok igazán alacsony. Sem kórosan sovány, vagy tömzsi. Talán egy hétköznapi ember elsétálna mellettem úgy, hogy szeme sem rebbenne.
A Kapitólium azonban, - mint minden győztest - természetesen felöltöztet, kisminkel, átalakít, formál  kedvére, mert szükségem van támogatókra, hogy életben tartsam Prim-t, anyát, Gale-t, és Peeta-t. S bár a látszat elhiteti, hogy most, hogy vége a viadalnak már boldogan élek Peeta oldalán, ez még sincs így. Felszínes, önkényes látszat csupán, amit közvetítenek a körzetekben...
- Katniss Everdeen vagyok, a Tizenkettedik körzetből. A Hetvennegyedik Éhezők Viadalának egyik győztese. -
Lényegében ez vagyok. A Fecsegőposzáta, egy szimbólum.
Egy arckifejezéstelen személy, aki nem ért a szavakhoz.
Ott van nekem a húgom, Prim. Bármit megtennék érte, és csak érte küzdöttem az Arénában. Viszont akartam látni, mert tudtam, hogy szüksége van rám, hogy haza vár...
Gale nagyon sokat jelent nekem. Nem felejtettem el, hogy otthon majd a szemébe kell nézzek a műsor után. Hogyan tehettem volna?
Ő volt az egyetlen barátom, aki mellett sosem kellett megjátszanom magam. Akitől kegyetlenül elszakítottak, és belekényszerítettem egy olyan helyzetbe, amiben valószínűleg rengeteg fájdalmat okoztam neki. Nem tudtam tisztázni ezt sem vele, sem magamban. Én maga sem tudom, hogy mit érzek iránta, és a Viadal megváltoztatott Engem és a körülményeket is. Csupán abban voltam biztos, hogy szüksége van .
Ott volt nekem Peeta. A viadal után kellemetlen szituáció közben közöltem vele burkoltan, hogy - Haymitch taktikáját követve, az üzeneteit megértve - színleltem, és mégsem...
Valós érzelmek is zúgolódtak bennem, és ezt akármennyire próbáltam elfelejteni, képtelen voltam rá. Tudtam, hogyan érez irántam, és ez megnehezített számomra mindent.
Tudatni akartam vele, hogy igazságtalanul viselkedik velem, hogy a Viadal előtt nem ismertük egymást, hogy most sem ismerem őt , csak a kamerák előtt. Hogy nem jó olyasvalakit szeretni, mint amilyen Én vagyok, hogy sosem engedhetem meg magamnak, hogy úgy szeressek valakit, hogy megházasodjak, és gyermekeim szülessenek, hogy úgyis eltávolodna tőle. És eltávolodott tőlem.
Hiába győztünk, vesztesek maradtuk. A Kapitólium nem elégedett meg azzal, hogy megnyertük. Snow elnök érthetően jelezte szándékát irányukba. Egész életünkön át színlelnünk kell egy másik életet, és ez volt az, amit nem tudtam elfogadni.

- Katniss Everdeen vagyok, a Lángra Lobbant Lány.



♢ This is my story... ♢


A hold fénye beszűrődött a vékony üvegen. A matrac kissé kemény volt, s lapockámban éreztem, hogy görcsösre feküdtem. Miközben bámultam a sötét égboltot, vontatottan megemeltem hátam, s felültem az ágy szélére. Tudtam, hogyha lehunyom a szemem az Arénában történtek fognak kísérteni, Rue halála, a gyilkosságok, hogy Peeta most nincs mellettem... És pontosan tudtam, hogy miért nincs.
Lassan feltápászkodtam és az ablakhoz mentem. Karjaimmal átkaroltam magam, szinte rezzenéstelen arccal néztem kifelé. Tekintetemmel nem kutattam semmit, de mégis megakadt valamin.
A szemben lévő házban, valahol ott van most Ő. Talán már álomra hajtotta a fejét, talán ő is éppen rám gondol, hogy mit kellene tennie, hogyan kellene végleg kitépnie az életéből. Mióta itt élünk, sehogyan sem tudtam hozzá közelebb kerülni, sőt, mintha szándékosan taszítottam volna magamtól. Pedig hiányzott. Jobban, mint azt gondolta volna...
Lepillantottam mezítláb lábamra, s végig pörgettem lábujjaim. Hűvös volt, s talán nem ártott volna felvenni valamit. Mire ismét visszapillantottam a szomszédos ablakba talán csak oda képzeltem, vagy lehet ott is volt abban a pillanatban, de mintha a másodperctöredékéig valósan ott állt volna, és ugyanazzal a keserű tekintettel nézett volna vissza rám, amivel mostanában mindig büntetett, ha éppen nem forgattunk.
Azt akartam, hogy fogja magát, öltözzön fel, induljon el, jöjjön át, fogja meg a kezem, és engedje meg, hogy a mellkasára hajtsam a fejem.
De tudtam, hogy ez nem fog megtörténni. Többé nem.
Köszörültem torkom, és alig észrevehetően megráztam a fejem, majd elléptem az ablaktól. Tudtam, hogy Prim ma anyjával alszik. Nem hibáztattam érte, mellettem nem tudna.
A szekrényhez léptem és lehámoztam az egyik vállfáról a kabátom, meg egy nadrágot szedtem elő. Gondosan felöltöztem, de a hajam kócosságával mit sem törődtem. Felhúztam csizmám, és felegyenesedve a tükörbe pillantottam.

- Katniss Everdeen. - suttogtam, de éreztem, hogy az ajkam remegése gátolta az érthető magánhangzók kiejtését, így kénytelen voltam egy hatalmas gombócot leküzdeni. A szobák között elhaladva bepillantottam anyáékhoz. Prim, mint mindig, most is bájosan szuszogott anya oldalán. Őszinte mosoly ült arcomra, majd némán behúztam ajtajukat.
Most, hogy mindenki aludt elhagyhattam a házat. Óvatosan csuktam be magam mögött a bejáratóajtót, véletlenül sem akartam, hogy Prim felébredjen...
Miközben kiléptem a hideg szél végig marta bőröm, a szél mohón beletépett hajamba, majd zsebre vágtam vékony ujjaim. Apró lendülettel indultam el, de akaratlanul is megtorpantam Peeta háza előtt. Mozdulatlanul figyeltem az ajtót, vártam, hogy kilépjem és elkísérjen. Nem bántam volna, ha nem szól semmit csak velem tart. Egyetlen pillanatra elképzeltem, ahogyan kopogok az ajtaján, de egy röpke félmosoly villant fel arcomon. Ismét fejem ráztam, ezúttal beharapva ajkaim, majd
ebbe beletörődve magamra húztam kapucnim és belevetettem magam a fák sűrűjébe.


♢ Behind the character ♢
♢ Lily ♢ 21 ♢ 1 éve. ♢


Vissza az elejére Go down
szöveg szöveg
 

ԅ Katniss Everdeen -

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Gale&Katniss - What about now?
» Primrose Everdeen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: 

a hetvenötödik...

 :: Biographies :: 12. körzet
-